Badania i nauka
Zawansowane procesy
obliczeniowe w chmurze
Prowadzenie projektów badawczo-rozwojowych wymaga przygotowania wielu elementów, jak np. zapewnienie wydajnych procesorów czy dostępu do danych z wielu źródeł. Idealnym rozwiązaniem, wspomagającym realizacje projektów jest chmura obliczeniowa - elastyczne środowisko, dostosowane do potrzeb użytkowników, łączące moc obliczeniową, pozwalającą na szybkie przetwarzanie, miejsce do przechowywania danych a nawet bezpośredni dostęp do bogatego repozytorium danych.
Chmura dla badań i nauki - najważniejsze korzyści:
Zintegrowane śrowisko
Infrastruktura dopasowana
do wymagań użytkownika
Dane EO online
Łatwy i natychmiastowy dostęp
do danych obserwacji Ziemi
Wygodne narzędzia
Łatwa i szybka praca z danymi
na każdym pozimienie zaawansowania
Łatwe budżetowanie
Przewidywalne ceny zapewniają
świadome zaplanowanie wydatków
Opcje finansowania
Dostarczamy usługi chmurowe
finansowane m.in. w ramach OCRE i NoR
Doświadczenie
Wieloletnia współpraca
z instytucjami naukowymi
Infrastruktura dopasowana do potrzeb użytkownika
Infrastruktura chmurowa zapewnia użytkownikom innowacyjne metody, które mogą im pomóc wydajnie przetwarzać dane w ciągu krótkiego czasu. Moc obliczeniowa chmury jest większa niż jakiejkolwiek innej technologii. Ponadto usługi przetwarzania w chmurze zapewniają stałą dostępność, elastyczność i zwiększoną produktywność w porównaniu z tradycyjną infrastrukturą IT. Umożliwiają naukowcom przeprowadzanie różnych operacji na złożonych systemach i ogromnej ilości danych w dowolnym czasie i miejscu w ramach korzystania z jednego spójnego środowiska, które jest całkowicie dostosowane do potrzeb każdego klienta i projektu.
Co oferujemy?
-
Dostęp do infrastruktury chmurowej, przestrzeni, którą dostosowujesz do swoich potrzeb.
-
Dostęp do repozytorium satelitarnych danych obserwacji Ziemi na platformie CREODIAS, wraz ze zintegrowanym środowiskiem obliczeniowym.
Chmura i dane Obserwacji Ziemi - zintegrowane środowisko
CloudFerro oferuje wyspecjalizowaną platformę chmurową - CREODIAS, do przechowywania i przetwarzania nieograniczonej ilości danych obrazowych i produktów pochodnych. Platforma stanowi ogromne repozytorium danych satelitarnych, stale pozyskiwanych w ramach programu Komisji Europejskiej - Copernicus.
-
CREODIAS to idealne środowisko do przeprowadzania eksperymentów na dużą skalę, gdzie użytkownik sam decyduje o tym, ile miejsca i jakiej mocy potrzebuje, aby osiągnąć cel pracy.
-
CREODIAS to miejsce, w którym naukowcy mogą korzystać w swoich badaniach z wielu różnych źródeł i przeprowadzać wysoce wydajne procesy.
-
CREODIAS udostępnia narzędzia użytkowników, takie jak CREODIAS Browser i CREODIAS Finder ułatwiające wyszukiwanie i dobór produktów satelitarnych.
-
CREODIAS oferuje także Jupyter Notebooks - środowisko obliczeniowe on-line, stanowiące idealne narzędzie do badania i prototypowania nowych rozwiązań.
Repozytorium danych satelitarnych
Platforma CREODIAS umożliwia natychmiastowy dostęp do bezpłatnych zobrazowań satelitarnych Ziemi oraz danych in-situ, pozyskiwanych w ramach programu Copernicus oraz do płatnych danych wysoko rozdzielczych. Bogate repozytorium udostępnia zarówno dane najbardziej aktualne i archiwalne.
Użytkownik może wybrać najbardziej dogodna dla siebie drogę korzystania z danych - poprzez narzędzia EO Browser i EO Finder, skąd może pobrać dane lokalnie lub też może całkowicie przenieść swoją pracę do środowiska chmurowego i tam równiez bezpośrednio korzystać z danych, bez konieczności ich pobierania.
Komercyjne zobrazowania bardzo wysokiej rozdzielczości (VHR), stanowią uzupełnienie danych Copernicus i sprawdzają się z powodzeniem w projektach wymagających bardzo dużej dokładności. Są to dane wielospektralne, obrazy nocne i radarowe, pochodzące od różnych dostawców.
Zobacz dostępne bezpłatne kolekcje danych Copernicus i komercyjne kolekcje danych VHR.
Przyjazne i wygodne narzędzia
Każdy użytkownik otrzymuje dostęp do zestawu wyspecjalizowanych i zarazem wygodnych narzędzi, które usprawniają pracę z danymi - wyszukiwanie i pobieranie danych lokalnie lub szybkie i efektywne przetwarzanie danych w chmurze. Te aplikacje to m.in.:
Creodias
Browser
uproszczone narzędzie wizualizujące zdjęcia satelitarne na różnych poziomach przetwarzania, pozwala na wyszukiwanie przy użyciu SPRAQL oraz wyszukiwanie semantyczne: CREODIAS Browser
Creodias
Finder
zaawansowana wyszukiwarka produktów obserwacji ziemi, oferująca interface graficzny oraz API: CREODIAS Finder
Horizon
Dashboard
serwis graficzny w technologii OpenStack, pozwalający na zarządzanie zasobami użytkownika
Jupiter
Notebooks
środowisko obliczeniowe on-line, dostępne z poziomu przeglądarki internetowej, dostęp do repozytorium danych dla zarejestrowanych użytkowników, wsparcie dla wielu języków programowania
Łatwe budżetowanie
Infrastruktura chmurowa dostępna jest w kilku modelach rozliczeniowych:
- od zużycia (cennik godzinowy)
- okresowy (długie okresy)
- dzielenia się przychodem (tzw. revenue sharing)
Udostępniamy darmowe kredyty na testowanie platformy, zniżki dla nauki, różne , w szczególności pełne finansowanie usług chmurowych dla nauki z projektu .
Sprawdź cennik usług chmury obliczeniowej na CREODIAS.
Doświadczenie w pracy z instytucjami naukowymi
Posiadamy wieloletnie doświadczenie we współpracy z instytucjami naukowymi na całym świecie. Ponad 40 europejskich instytucji naukowych i ośrodków badawczych, takich jak m.in. European Space Research Institute, Joanneum Research Forschungsgesellschaft mbH, Plymouth Marine Laboratory, Institut des Geosciences de l'Environnement - Université Grenoble Alpes, Instytut Geodezji i Kartografii, UiT the Arctic University of Norway, skorzystało z naszych usług chmurowych oraz wsparcia merytorycznego.
Bierzemy udział w wielu projektach Europejskiej Agencji Kosmicznej oraz Horyzont 2020. Nasza aktywność w sektorze kosmicznym rośnie z roku na rok, a nasza infrastruktura chmurowa stanowi fundament wielu realizowanych projektów.
Edukacja w chmurze
Platforma CREODIAS, a w szczególności aplikacje EO Browser oraz EO Finder,
mogą być z powodzeniem wykorzystywane jako platforma edukacyjna na poziomie
szkół ponadpodstawowych oraz szkół wyższych.
Możliwości przeglądania i pobierania dostępnych na platformie,
bezpłatnych zobrazowań satelitarnych i produktów pochodnych,
będzie stanowiła ogromny benefit na zajęciach geografii lub teledetekcji.